Problem z nadmiernym objadaniem się u 46-latki

Dzień dobry. Mam problem z nadmiernym objadaniem się. Mam 46 lat, 162 cm wzrostu i 90 kg. wagi. W pracy jem niedużo (nie mam kiedy), ale po przyjściu z pracy pochłaniam całą lodówkę. Wieczorami gdy nikt nie widzi podjadam wszystkim co znajdę dookoła (kiełbasa, ser żółty, słodycze, cokolwiek co znajdę). Czasem nie mogę zasnąć i idę w nocy aby coś jeszcze podjeść. Codziennie rano mówię sobie, że od dzisiaj zmieniam swoje życie, regularnie jem, nie podjadam, a od 18.00 nie jem nic, piję wodę... Przegrywam codziennie. Już nie mam siły. Jestem dobita samą sobą, tym bardziej, że waga cały czas idzie w górę. Do kogo powinnam się zwrócić? Co robić? Czuję się bardzo nieatrakcyjna, tym bardziej, że kiedyś przed ciążami ważyłam 58 kg.

Witam Panią,
Napady głodu, zwiększony apetyt są najczęściej wynikiem źle zbilansowanej diety. Innym powodem mogą być emocje, stres. Zaburzenia odżywiania sa poważną chorobą i trzeba jak najszybciej reagować. Jeżeli nie uda się Pani sprostać temu problemowi samodzielnie proponuje udać się o pomoc do psychologa a następnie dietetyka.
Dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki odżywcze. Jeżeli występują braki to organizm zaczyna się,,domagać'' ich uzupełnienia a Pani odczuwa wzmożony apetyt. Aby temu zapobiec powinna Pani zadbać o pełnowartościową dietę.
Jeżeli zadba Pani o zdrowe nawyki żywieniowe to mam nadzieję że napady głodu minął.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk