Nocne objadanie się przy anoreksji

Cierpię na anoreksję, jestem tego w pełni świadoma(to trwa już ponad 1,5roku). Waże teraz43kg przy wzroście170.Udało mi sie przytyć do 45ale znowu schudłam.Teraz pojawiło sie u mnie nocne obrzeranie, przez ktore rano nie mam siły nic zjeść. Jak to unormować? cały dzień jem mało tylko na noc pochłaniam ile sie da. Boje sie że przerodzi sie to w bulimie. (nie jestem pod kontrolą psychiatry,czekam pierwszą wizyte), do tego jeszcze depresja...

Witam,

Skutecznym sposobem jest wprowadzenie regularnego wzorca odżywiania: 3 posiłki i 2 przekąski. Czyli: śniadanie, 2. śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacje. Odstępy pomiędzy posiłkami powinny wynosić nie więcej niż 3-4 godziny. No i pomiędzy posiłkami nie podjadamy. Porcje powinny być normalnej wielkości, nie zbyt małe, bo wtedy czuje Pani głód i ma Pani potrzebę ciągłego podjadania.
Jeśli chce Pani wiedzieć więcej, warto zajrzeć do książki "Jak pokonać napadowe objadanie". Autor Christopher G. Fairburn. Ja polecam ją moim pacjentom, z którymi pracuję nad podobnymi problemami do tych, które ma Pani.
Może też Pani skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który specjalizuje się w zaburzeniach odżywiania.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Marta Dziekanowska