Problem z objadaniem się i bulimią u 18-latki

Mam 18 lat od pół roku cierpię na bulimię. Nie potrafię się powstrzymać od objadania, boję się przytyć więc wymiotuję. Potrafię czasami nawet miesiąc nie wymiotować, ale gdy widzę jak przytyłam znowu zabieram się za wymiotowanie. Czy dam rade jakoś poradzić sobie z tym sama? Jeśli tak, to w jaki sposób, jeśli nie to gdzie szukać pomocy?

Witam serdecznie,
W przypadku zaburzeń odżywiania, a opisane objawy właśnie o tym świadczą, najlepiej podjąć terapię u psychoterapeuty,który ma doświadczenie w pracy z takim problemem.
Podczas psychoterapii zaburzeń odżywiania, w tym bulimii, którą prowadzę z moimi pacjentkami wykorzystuję podręcznik "Jak pokonać objadanie" Ch. Fairburna. Warto tam zajrzeć.

Pierwszym krokiem w terapii bulimii jest wprowadzenie regularnego wzorca odżywiania: 3 posiłki i 2 przekąski (śniadanie, 2. śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja). Nie wolno przy tym podjadać pomiędzy posiłkami oraz wymiotować. W książce opisane są też metody, jak poradzić sobie z chęcią objadania, np. zajęcie się jakąś aktywnością i inne. Już po kilku tygodniach pracy z moimi pacjentkami w ten sposób problem bardzo się zmniejsza a napady objadania i wymioty zdarzają się tylko od czasu do czasu. Cały proces terapii trwa 20 tygodni. Skuteczność leczenia jest bardzo wysoka: 80-90%.

Zachęcam do podjęcia leczenia.

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki,
Marta Dziekanowska