Bulimia i wymiotowanie po posiłkach

Witam serdecznie !! Jestem bulimiczką (potwierdzone przez lekarza psychiatrę). Od 10 miesięcy CODZIENNIE po 5-6 razy objadam się, że aż pękam i tym samym wymiotuję. Jestem coraz słabsza, mało tego mam także potwierdzoną przez psychiatrę depresję ;( Teraz tylko muszę czekac aż zwolni się miejsce w szpitalu bym mogła chodzic na terapie i grupy wsparcia ;( Ja już sobie nie radzę i nie kontroluję siebie ;( To czekanie mnie dobija ;( Jak do tego czasu poradzi sobie z obżarstwem ? Jak powstrzyma ? ;(
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Podczas psychoterapii zaburzeń odżywiania, w tym bulimii, którą prowadzę z moimi pacjentkami wykorzystuję podręcznik "Jak pokonać objadanie" Ch. Fairburna. Proszę koniecznie tam zajrzeć, a będzie Pani mogła już dziś zacząć radzić sobie z problemem.

Pierwszym krokiem w terapii bulimii jest wprowadzenie regularnego wzorca odżywiania: 3 posiłki i 2 przekąski (śniadanie, 2. śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja). Nie wolno przy tym podjadać pomiędzy posiłkami oraz wymiotować. W książce opisane są też metody, jak poradzić sobie z chęcią objadania, np. zajęcie się jakąś aktywnością i inne. Już po kilku tygodniach pracy z moimi pacjentkami w ten sposób problem bardzo się zmniejsza a napady objadania i wymioty zdarzają się tylko od czasu do czasu. Cały proces terapii trwa 20 tygodni. Skuteczność leczenia jest bardzo wysoka: 80-90%.

Jeśli może Pani pozwolić sobie na psychoterapię prywatnie do czasu przyjęcia do szpitala, to serdecznie zapraszam. Jeżeli nie ma takiej możliwości, proszę zajrzeć do książki.

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki,
Marta Dziekanowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Codzienne wymiotowanie a bulimia

Cześć. Chyba mam bulimię. Wymiotuję kilka razy dziennie. Gdy chce przestać, zrobić sobie chociaż dzień przerwy - nie potrafię przestać. Cały czas boli mnie gardło, przy połykaniu nawet śliny. Mam podrażniony przełyk, jest cały czerwony. Mam lekko chrypkę i kaszel. Poza tym często wymiotuję z krwią. Chciałam się dowiedzieć jakie może spustoszenie w moim organizmie doprowadzić to zachowanie (wymioty) jeśli będzie to trwało jeszcze z kilka miesięcy czy lat? Do psychologa już chodzę jak coś.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie, Częste wymiotowanie prowadzi do odwodnienia organizmu, a co za tym idzie do utraty cennych dla niego pierwiastków - między innymi potasu. Niedobór potasu z kolei powoduje pogorszenie stanu skóry, zaburzenia koncentracji uwagi oraz funkcjonowania pamięci jak również zaburzenia pracy serca. Inne konsekwencje prowokowania wymiotów to między innymi owrzodzenia jamy ustnej, gardła, obrzęk ślinianek, perforacja żołądka, zapalenie gruczołów trawiennych,próchnica oraz opuchlizna dłoni i stóp. Mam nadzieję, że psycholog, do którego chodzisz wie o Twoich problemach - tylko jeśli zna prawdę będzie w stanie Ci pomóc. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Głodzenie się i wymiotowanie a bulimia

Witam , Pół roku temu przeszlam na diete . schudlam 10 kg ale caly czas chce wiecej jak zjadam cos "zakazanego" pije sierodki przeczyszczajace co jakis czas wymiotuje na sile po zjedzeniu np .5 kanapek na raz (srednio 2 razy w miesiacu ) . codziennie przegladam sie w lustrze czy jestem chuda i chce byc jeszcze chudsza , mierze sie troche zaczelo to byc moja obsesja zastanawiam sie czy to normalne ze sie glodze przez tydzien nic nie jem czy to juz bulimia czy anoreksja nie mam napadow glodu .
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,

Pani zachowania nie mieszczą się w normie i ma Pani świadomość tego.
Jeżeli chce Pani je zmienić, to jak najbardziej namawiam na podjęcie leczenia - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie lub na oddziale specjalizującym się w leczeniu zab.odżywiania (IPiN w Warszawie, Szp.Uniwersytecki w Krakowie).

0

Witam,
Pani objawy wskazują na występowanie zaburzeń odżywiania. Nie podaje Pani wielu istotnych danych takich jak BMI, wcześniejsza waga, okoliczności pojawienia się objawów czy tez bardzo ważnych danych dotyczących Pani życia, trudno jest więc stwierdzić z jakim konkretnym zaburzeniem mamy do czynienia. Może to być jadłowstręt psychiczny atypowy, jednak podane przez Panią dane nie pozwalają na postawienie jednoznacznej diagnozy. Myślę, iż najlepiej będzie jeśli zgłosi się Pani na wizytę do psychologa lub psychiatry. Zaburzenia odżywiania podlegają leczeniu, nie warto więc męczyć się z nimi na własną rękę.
Życzę Pani powodzenia w terapii i trwałej poprawy samopoczucia:).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty