Czy to jest bulimia czy anoreksja bulimiczna?

Witam serdecznie! Mam 17 lat. Podejrzewam u siebie anoreksję bulimiczną, czy słusznie, to tego nie wiem. U mnie jest tak, że zaczynam stosować głodówkę i po kilku dniach mam napad obżarstwa. Zaczynam prowokować wymioty, ale najczęściej się przeczyszczam, biorąc 5 tabletek X***. Po przeczyszczeniu się, znów stosuję głodówkę i tak w kółko. Najgorsza w tym wszystkim jest przymusowa chęć jedzenia, nawet kiedy nie jestem głodna. Proszę o odpowiedź. Czy to jest bulimia czy anoreksja bulimiczna? Mam 165 cm wzrostu, było 78 kg, jest 66.

Witam serdecznie,
Twoja aktualna masa ciała jest w granicach normy, więc trudno mówić o anoreksji, która prowadzi do drastycznego spadku masy ciała. Anoreksję rozpoznaje się od BMI poniżej 17,5 kg/m2, a Twoje BMI wynosi 24,2 kg/m2.
Bardziej prawdopodobne jest więc rozpoznanie bulimii.
W bulimii występują epizody objadania i zachowania, kompensujące: wymioty i/lub okresowe głodówki, stosowanie środków farmakologicznych. Masa ciała zazwyczaj jest w normie lub ulega okresowym wahaniom. Typowe dla bulimii jest częste odczuwanie głodu i koncentrowanie się na temacie jedzenia.

Z pozdrowieniami