Tabletki przeczyszczające po anoreksji

Witam! Mam 14 lat, 167 cm wzrostu i ważę 47 kg. Jeszcze miesiąc temu walczyłam z anoreksją, a teraz jem za pięciu i stosuję tabletki przeczyszczajace. Boję się również, bo niedawno byłam chora na cytomegalię i miałam problemy z wątrobą. 2 dni temu robiłam badania i wyniki troszkę były niezadowalające, i nie wiem, czy to przez złą dietę, czy przez leki. Proszę o pomoc :)

Witam serdecznie,

Na podstawie tak krótkiego opisu niemożliwe jest potwierdzenie lub wykluczenie bulimii. Napady objadania się i stosowanie środków przeczyszczających to tylko niektóre z jej objawów. Twój niski BMI: 16,9 kg/m2 wskazuje raczej na anoreksję (jednym z jej kryteriów jest BMI <17,5 kg/m2). W bulimicznym typie anoreksji występuje okresowe objadanie się, więc to jest najbardziej prawdopodobne rozpoznanie.

Proszę jednak, abyś porozmawiała na ten temat z rodzicami i odbyła konsultację u lekarza psychiatry (np. w poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży) - postawienie diagnozy jest możliwe wyłącznie na podstawie osobistego badania lekarskiego. Nie wiem, jakie badania zostały wykonane, więc nie mogę skomentować wyników. Proponuję opisać te wyniki i zadać pytanie w serwisie AbcBadania, najlepiej jednak zadać pytanie bezpośrednio lekarzowi rodzinnemu.

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/anoreksja-czy-bulimia

Z pozdrowieniami