Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wytłumaczyć wszystkim, że nie mam anoreksji ani bulimii?

Witam, mam 28 lat, od kilku lat odchudzam się, obecnie moja waga to 41 kg przy wzroście 164 cm, dla mnie to dużo za dużo i chciałabym schudnąć. Ograniczyłam jedzenie, tzn. praktycznie nie jem, ale czasami mam napady objadania, po takim obżarstwie wymiotuję. Moi bliscy twierdzą, że mam anoreksję albo bulimię, ja tak nie uważam, uważam się za zdrową kobietę, która po prostu chce schudnąć, a nie przytyć. Kiedy pojawia się u mnie pół kilo więcej na wadze, wpadam w panikę, ale to chyba normalne u kogoś kto próbuje schudnąć. Proszę o poradę, jak wytłumaczyć moim bliskim, że nie mam anoreksji ani bulimii.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Czym jest żywność ekologiczna?

Jeżeli zależy nam na tym, by zdrowo się odżywiać, warto włączyć do diety żywność ekologiczną. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jakie kryteria powinny spełniać produkty spożywcze, by zyskać miano ekologicznych.

Witam serdecznie,

wszystko wskazuje na to, że jednak masz anoreksję. Twój wskaźnik masy ciała jest bardzo niski- wynosi 15,2 kg/m2 - anoreksję rozpoznaje się, gdy jest on niższy niż 17,5 kg/m2.
Nieprawidłowo postrzegasz swoje ciało i wygląd, co jest kolejnym kryterium anoreksji i przeżywasz strach przed przytyciem.
Twoje odchudzanie już dawno przekroczyło bezpieczną granicę. Powinnaś skorzystać z pomocy psychiatry. Weź pod uwagę, że każda anorektyczka zaczynała od chęci zrzucenia kilku kilogramów.
Przeczytaj artykuły na temat anoreksji w naszym serwisie.http://portal.abczdrowie.pl/anoreksja

Z pozdrowieniami

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy