Anoreksja bulimiczna czy bulimia?

Czy jeżeli wcześniej wystąpił u mnie chwilowy jadłowstręt, od lipca regularnie objadam się i wymiotuje, od września też biorę środki na przeczyszczenie, bez nich się nie wypróżniam, raz się głoduje, raz ograniczam do minimum 200-500 kcal, ale częściej objadam i przeczyszczam, straciłam na wadzę w sumie 10 kg, nienawidzę siebie, uważam się za grubą, chcę bardziej schudnąć, obsesyjnie myślę o jedzeniu, kaloriach i wadze, moje BMI to 17,4 - więc mam bulimię czy anoreksję bulimiczną?

Dzień dobry.

Wydaje się, że określenie nazwy Pani, nazwijmy to, zaburzenia, ma drugoplanowe znaczenie. Rzeczywistym problemem jest oczywiście objadanie się i wywoływanie wymiotów oraz obsesja na punkcie wagi i ogólnie Pani wyglądu.

Sugerowałbym jak najszybszy kontakt z ośrodkiem terapii bądź psychologiem/psychoterapeutą zajmującymi się problemami związanymi z zaburzeniem odżywiania.

Pozdrawiam.

Witam, najważniejsze aby Pani zwróciła się o pomoc do specjalisty, lekarza psychiatry, psychologa, ośrodka który zajmuje się leczeniem zaburzeń odżywiania.
Pozdrawiam serdecznie