W jaki sposób rozpoznać anoreksję bulimiczną?

Witam, jak rozpoczyna się anoreksja bulimiczna, czy to jest kolejny etap anoreksji, jak ją rozpoznać, skąd może się wziąć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Anoreksja bulimiczna może być kolejnym etapem anoreksji, ale nie musi. Generalnie polega na naprzemiennym występowaniu okresów głodzenia się, które prowadzą do wyniszczenia organizmu oraz okresów objadania się charakterystycznych dla bulimii. Organizm wycieńczony anoreksją zaczyna domagać się jedzenia, a napady obżarstwa wiążą się z zachowaniami mającymi zapobiec przytyciu (wymioty, przeczyszczanie, ćwiczenia fizyczne.

Pozdrawiam!
http://pracownia-terapii.pl