Odstawienie leków po anoreksji bulimicznej

Witam. Mam 23lata. Wiele lat chorowałam na anoreksję bulimiczną. Moja waga wzrosła znacznie poprzez leki od psychiatry... Odstawiam leki. Ważę teraz 55kg przy wzroście 162cm... Mam wyrzuty sumienia kiedy zjem coś słodkiego. Trochę mnie to jeszcze przeraża. Fakt że coś mi smakuje... Jestem gruba?

Witam serdecznie,

Z pewnością nie należy Pani do osób otyłych! To dobrze, że udało się Pani nieco przybrać na wadze. Anoreksja bulimiczna jest bardzo trudną chorobą i ważne aby odbudować po niej organizm. Rozumiem jakie to było dla Pani ciężkie. Co do jedzenia słodyczy to nie jest to zdrowa przekąska ale jedzona w rozsądnych ilościach nikomu nie zaszkodzi. Może warto wybierać ,,zdrowe słodycz'' np miód, suszone owoce itp. Proszę nie przejmować się swoją wagą ponieważ jest właściwa.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,
Przy podanych przez Panią parametrach waga jest całkowicie w normie, więc nie ma Pani się czym przejmować. Bardzo dobrze, że odczuwa Pani apetyt czyli chęć na coś co Pani smakuje. Nie pisze Pani nic na temat odżywiania się, regularności posiłków np. Aby nie odczuwać wzmożonej ochoty na słodycze powinniśmy jednak przyjmować 5 posiłków dziennie (I śniadanie, II śniadanie, Przekąska, Obiad, Podwieczorek,Kolacja), co 3-4 godziny o stałych porach i pić 2-2,5 L płynów. Organizm przyzwyczajony do regularnego dowozu energii nie będzie domagał się dodatkowych kalorii w postaci słodyczy.
Po więcej informacji proszę o kontakt.
Pozdrawiam, Anna