Wielki brzuch po anoreksji bulimicznej

Witam, po 2 latach anoreksji bulimicznej wracam do zdrowia, jednak martwi mnie, że jeżeli zjem choć najmniejszą porcję, mój brzuch jest wzdęty, twardy i powiększa się o kilka ładnych centymetrów. Co mam zrobić, żeby po jedzeniu był normalny? Czy już zawsze będzie tak, jak jest?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
zaburzenia pracy przewodu pokarmowego należą do najczęstszych powikłań anoreksji.
Z czasem ulegają one wycofaniu.
Przede wszystkim powinnaś unikać pokarmów ciężkostrawnych i wzdymających. Zrezygnuj ze smażenia na rzecz gotowania, unikaj roślin strączkowych, pokarmów tłustych. Mleko spożywaj w postaci jogurtu naturalnego i twarożku. Posiłki jedz w regularnych odstępach czasu, pięć razy dziennie.
Jeśli mimo to będą utrzymywać się przykre objawy, zgłoś się do lekarza rodzinnego.
Z pozdrowieniami