Odbierania własnej osoby jako otyłej

Witam, mam taki problem. Mianowicie mam 165 wzrostu i 48kg wagi, wszyscy znajomi mówią, ze jestem bardzo drobna i chudziutka, jednak ja widzę siebie postawną i przy kości, gdy przytyję nawet kilogram, popadam w smutek i chcę się jeszcze bardziej odchudzić. Jem niewiele, nie jadam śniadań, za to zjadam dość dużą porcję na kolację. Pozdrawiam.

Witam Panią,

Obawiam się, że może Pani mieć zaburzenia odżywiania. Postrzeganie siebie jako osoby otyłej przy danym wzroście i wadze 48kg niestety nie jest zdrowe. To jest klasyczny objaw anoreksji. Bardzo źle też Pani postępuje nie jedząc śniadań. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Powinno być pełnowartościowe i dostarczać dużej dawki energii oraz pobudzać organizm po nocy. To kolacja powinna być lekkostrawna i jedzona około 2h przed snem.

Jeżeli nadal będzie Pani postrzegać siebie jako osobę otyłą, liczyć kalorie i się odchudzać pomimo tak niskiej wagi to należałoby szukać pomocy u specjalistów ponieważ zaburzenia odżywiania są bardzo poważną chorobą o podłożu psychologicznym.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

To co Pani opisuje, wskazuje ewidentnie na zaburzenia odżywiania. Proszę pamiętać, że jemy po to, żeby dostarczyć swojego organizmowi NIEZBĘDNYCH składników odżywczych, bez których nasz organizm nie jest w stanie funkcjonować. Tak mocne ograniczanie jedzenia doprowadza do niedożywienia, szczególnie niedożywienia komórkowego. Jeżeli komórka jest niedożywiona, źle funkcjonuje. Jeżeli źle funkcjonuje komórka, źle funkcjonuje tkanka. A jeżeli tkanka, to i organ.A jak organ, to i cały organizm. Jeżeli patrzymy na jedzenie tylko pod kątem "przytyję, czy nie", możemy doprowadzić do poważnych zaburzeń w pracy organizmu.

Proszę jak najszybciej zgłosić się do psychologa, bo takie podejście do odżywiania zagraża Pani zdrowiu i życiu. Proszę to zrobić przede wszystkim dla siebie...

Pozdrawiam, życzę dużo zdrowia i siły
Ewa Mirkowicz
www.salvere.pl