Prowokowanie wymiotów i leki na przeczyszczenie

Witam. Od lipca codziennie prowokuje wymioty. Zdarza się, że nie zawsze coś zwymiotuje, bo ktoś jest w domu. Z tego powodu nie schudłam, ale przytyłam. Od września wygląda to inaczej. Dalej pożeram codziennie lodówkę, raz w ciągu dnia, czasem tylko kilka razy w tygodniu wymiotuje po większej uczcie. Od trzech tyg. biorę regularnie (codziennie) po kilka tabletek na przeczyszczenie. Nie wiem jak to możliwe, że bez żadnej diety, ćwiczeń i wilczym apetycie schudłam -1,7 kg? Jak to działa?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zachowania wskazują na zaburzenie odżywiania - bulimię. Warto udać się na wizytę do poradni leczenia zdrowia psychicznego, gdzie otrzyma Pani fachową pomoc. Do lekarza w ramach NFZ może Pani udać się bez skierowania.

Witaj,
powinnaś zgłosić się do specjalisty gdyż objawy jakie opisujesz mogą wskazywać na to, że masz problem z zaburzeniami odżywiania. Żadne z opisanych sposobów nie stanowi metod odchudzania. Takie zachowania są niebezpieczne dla Twojego zdrowia.
Pozdrawiam
Marzena Rojek

Witaj, jeżeli wymiotujesz i bierzesz tabletki przeczyszczające, nie dajesz swojemu organizmowi żadnego pożywienia. Organizm zmienia metabolizm, żeby przetrwać. W Twoim przypadku najwyraźniej dochodzi do "samozjadania się". Choć nie każdy osiąga taki efekt - wiele osób o tendencjach bulimicznych nie chudnie, jedyne co, to utrzymuje swoją masę ciała.
Dlaczego dochodzi do samozjadania się organizmu? Pożywienie jest po to, żeby organizm dobrze funkcjonował. Pożywienie dostarcza niezbędnego paliwa dla każdej jednej komórki organizmu. Gdy komórki są niedożywione, źle funkcjonują. Gdy komórki źle funkcjonują, źle funkcjonują tkanki. Gdy źle funkcjonują tkanki, źle funkcjonuje narząd. Gdy narząd źle funkcjonuje, źle funkcjonuje cały organizm. Głodzenie się (bo co z tego, że jesz, skoro to jedzenie nie dociera do komórek?) upośledza pracę komórek. Organizm chce przetrwać, więc czerpie pożywienie z własnych zapasów. Przede wszystkim z mięśni.
Chudnie się, bo organizm spala mięśnie. Ale też zmniejsza się masa innych narządów - w tym mózgu. Kwas solny z żołądka wypala zęby. Tabletki przeczyszczające doprowadzają do odwodnienia organizmu i zniszczenia jelit. Popalony kwasem solnym przełyk może ulec zmianom nowotworowym.
Tak to mniej więcej wygląda.