Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prowokowanie wymiotów i leki na przeczyszczenie

Witam. Od lipca codziennie prowokuje wymioty. Zdarza się, że nie zawsze coś zwymiotuje, bo ktoś jest w domu. Z tego powodu nie schudłam, ale przytyłam. Od września wygląda to inaczej. Dalej pożeram codziennie lodówkę, raz w ciągu dnia, czasem tylko kilka razy w tygodniu wymiotuje po większej uczcie. Od trzech tyg. biorę regularnie (codziennie) po kilka tabletek na przeczyszczenie. Nie wiem jak to możliwe, że bez żadnej diety, ćwiczeń i wilczym apetycie schudłam -1,7 kg? Jak to działa?
KOBIETA ponad rok temu

Czekoladowy mit

Wzrost poziomu cukru we krwi utrudnia walkę z trądzikiem. Najczęściej intensyfikuje objawy. Czy jednak zjedzenie kilku kostek czekolady wpłynie negatywnie na leczenie trądziku?

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opisane zachowania wskazują na zaburzenie odżywiania - bulimię. Warto udać się na wizytę do poradni leczenia zdrowia psychicznego, gdzie otrzyma Pani fachową pomoc. Do lekarza w ramach NFZ może Pani udać się bez skierowania.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witaj,
powinnaś zgłosić się do specjalisty gdyż objawy jakie opisujesz mogą wskazywać na to, że masz problem z zaburzeniami odżywiania. Żadne z opisanych sposobów nie stanowi metod odchudzania. Takie zachowania są niebezpieczne dla Twojego zdrowia.
Pozdrawiam
Marzena Rojek

0

Witaj, jeżeli wymiotujesz i bierzesz tabletki przeczyszczające, nie dajesz swojemu organizmowi żadnego pożywienia. Organizm zmienia metabolizm, żeby przetrwać. W Twoim przypadku najwyraźniej dochodzi do "samozjadania się". Choć nie każdy osiąga taki efekt - wiele osób o tendencjach bulimicznych nie chudnie, jedyne co, to utrzymuje swoją masę ciała.
Dlaczego dochodzi do samozjadania się organizmu? Pożywienie jest po to, żeby organizm dobrze funkcjonował. Pożywienie dostarcza niezbędnego paliwa dla każdej jednej komórki organizmu. Gdy komórki są niedożywione, źle funkcjonują. Gdy komórki źle funkcjonują, źle funkcjonują tkanki. Gdy źle funkcjonują tkanki, źle funkcjonuje narząd. Gdy narząd źle funkcjonuje, źle funkcjonuje cały organizm. Głodzenie się (bo co z tego, że jesz, skoro to jedzenie nie dociera do komórek?) upośledza pracę komórek. Organizm chce przetrwać, więc czerpie pożywienie z własnych zapasów. Przede wszystkim z mięśni.
Chudnie się, bo organizm spala mięśnie. Ale też zmniejsza się masa innych narządów - w tym mózgu. Kwas solny z żołądka wypala zęby. Tabletki przeczyszczające doprowadzają do odwodnienia organizmu i zniszczenia jelit. Popalony kwasem solnym przełyk może ulec zmianom nowotworowym.
Tak to mniej więcej wygląda.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy