Przejadanie się i wymioty

Witam, mam 20 lat, ważę 63 kg przy wzroście 165 cm. Jestem ubita, więc po mnie tej wagi nie widać, ale przebywam teraz za granicą i od momentu, kiedy tu przyjechałam, starałam się utrzymać wagę, żeby nie przytyć, a najlepiej schudnąć. W listopadzie wymusiłam raz wymioty, ponieważ wydawało mi się, że za dużo zjadłam. Później było okej. Jadłam normalnie, ale słodyczy unikałam, zresztą cały czas ich unikam. W grudniu wymusiłam 2 razy wymioty i teraz w styczniu. Dziś 2 raz, bo dziś też się przejadłam... Wiem, że to było złe i obiecuję sobie, że już tak nie będę robić, bo wiem, że to niszczy mi zdrowie. Normalnie odżywiam się zdrowo, jem ryby, dużo owoców, jednakże gdy np. zjem za dużo różnych rzeczy, czuję potrzebę pozbycia się ich z organizmu... Co robić? Pomocy... Roksana

Witam!

Dla rozpoznania bulimii konieczne jest stwierdzenie występowania wszystkich objawów:
- stała koncentracja na jedzeniu i powtarzające się epizody żarłoczności,
- stałe zaabsorbowanie lękiem przed otyłością,
- podejmowanie działań mających na celu ,,zmniejszenie skutków tuczącego pożywienia", jak: prowokowanie wymiotów, nadużywanie środków przeczyszczających, leków zmniejszających apetyt, okresowe głodówki.

Epizody żarłoczności polegają na pochłanianiu olbrzymich ilości jedzenia w krótkim czasie, zazwyczaj o dużej wartości kalorycznej. Osoby cierpiące na bulimię często mają prawidłową masę ciała lub nadwagę. Opisywane przez Ciebie objawy mogą wskazywać na początki bulimii.

Bulimię należy różnicować m.in. z depresją i zaburzeniami osobowości. W tej sytuacji wskazana byłaby konsultacja z lekarzem psychiatrą. Podstawową formą leczenia zaburzeń odżywiania jest psychoterapia.

Z pozdrowieniami