Dieta dla osoby bardzo otyłej

Witam! Jestem młodą kobietą z bardzo dużą otyłością ( 115 kg przy wzroście 163 cm). Problem z wagą mam od dzieciństwa, zawsze byłam "za duża". 3-4 lata temu udało mi się schudnąć 30 kg ( zaczynałam od wagi 130 kg), jednak efekt jojo sprawił, że znowu przytyłam - zazwyczaj powodem wzrostu wagi były problemy rodzinne - śmierć bliskich mi osób. Od tygodnia pozostaję na diecie, boję się, że i tym razem mi się nie uda. Problem jest gdy waga nie maleje, a stoi w miejscu - wtedy zazwyczaj się poddaję..

Dzień dobry,

problem tkwi w tym, że ta "dieta" powinna oznaczać zmianę stylu życia na stałe, obejmuje nie tylko to co wkładamy do ust, ale też aktywnośc fizyczną, bez której utrzymanie prawidłowej masy ciała w przypadku osoby z dużą nadwagą/ otyłością jest praktycznie niemożliwe.

Ale wracając do tej "diety" proszę nie traktować zmian, które Pani wprowadza jako coś tymczasowego, a raczej jako naukę odżywiania się od nowa.

Jeśli ma Pani problemy z motywacją mimo wszystko polecam współpracę z dietetykiem lub psychologiem, które zawsze przynoszą lepsze efekty, niż walka na własną rękę.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
[url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]