Czy mam już bulimię?

Mam 15 lat i wydaje mi się że mam bulimie ale, nie znam się na tym za bardzo i nie jestem wychudzoną dziewczyną. Uprawiam ciężki sport. Na okres startowy trener kazał mi schudnąć, schudłam po czym przytyłam i zaczęłam panicznie bać się wagi. Trener ważył nas co tydzień wiec przed każda wagą robiłam sobie herbatę przeczyszczającą. Później robiłam po kilka, codziennie. Mama zabierała mi każde opakowanie tych herbat, to zaczęłam wymiotować(co jakiś czas) teraz robie to co dziennie. Czytałam ze bulimiczki intensywnie ćwiczą ja tego nie robie, mam treningi 2 razy dziennie i zdarzało mi się na nich zemdleć. Mam straszne wyrzuty sumienia, trener wie ze ja nie jem normalnie i mówi mi ze nie osiągnę wysokich wyników gdy nie będę się dobrze odżywiała. Co do objadania się nie występuje to u mnie codziennie. Gdy jem strasznie mało przez pewien okres czasu to czuje straszna chęć na wszystko np gdy chcę czekolady potrafię zjeść od razu 3 tabliczki. Później zwracam wszystko, jak tego nie zrobię czuje się ociężała i nie mogę na siebie patrzeć. Robie tak od jakiś 6 miesięcy. Czy to bulimia, czy zwykłe kompleksy?

Witam serdecznie.

Aby rozpoznać bulimię, epizody objadania się muszą występować co najmniej dwa razy w tygodniu.
Po napadzie objadania zaś konieczne jest występowanie zachowań, które mają na celu pozbycie się nadmiaru kalorii. Takie sposoby to wymioty, środki przeczyszczające lub odwadniające, odchudzające.
Można stosować większość tych sposobów lub tylko jeden.
Bulimiczki zazwyczaj nie są wychudzone, ich masa ciała mieści się w granicach normy, okresowo ulegając wahaniom.
W bulimii występuje lęk przed przytyciem, częsty głód i myślenie o jedzeniu.
Wiele z opisywanych przez Ciebie problemów wskazuje na bulimię.
Codzienne wywoływanie wymiotów lub przeczyszczanie się, zwłaszcza, gdy połączone jest z intensywnym treningiem- może powodować groźne zaburzenia elektrolitowe. Spadek poziomu potasu we krwi powoduje zaburzenia rytmu serca.
W tej sytuacji powinnaś jak najszybciej zgłosić się do lekarza aby wykonać niezbędne badania krwi oraz do psychoterapeuty.
Koniecznie przeczytaj:

http://portal.abczdrowie.pl/dieta-stosuj-ja-rozsadnie
http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-bulimii

Serdecznie pozdrawiam