Często myślę o chipsach i czekoladzie. Czy mam zaburzenia odżywiania?

Mam 18 lat i jestem dziewczyną. Mam 154 cm wzrostu i ważę 52 kg, a rok temu ważyłam 46 kg. Odkąd pamiętam miałam problemy z wagą, zawsze uważałam, że jestem za gruba, miałam dość spore oponki na brzuchu. Wiele razu próbowałam się odchudzać, ale zawsze nie wytrzymywałam. Kiedyś nawet raz zmusiłam się do wymiotów, ale nie mogłam na siebie patrzeć i zrezygnowałam. Czasami mam tak, że np. tak bardzo myślę o chipsach lub o czekoladzie, że niezależnie od pory dnia i czy mam na to czas, jak najszybciej idę do sklepu po największą paczkę. Często się objadam i mam do siebie żal za to. Od wiosny przytyłam 6 kg, brałam tabletki antykoncepcyjne. Jednak od zawsze ciągle myślę o jedzeniu i o tym, że jestem za gruba i przez to jestem brzydka.

Witam serdecznie,
aby rozpoznać zaburzenia odżywiania, należy spełnić dość ścisłe kryteria. Twoja masa ciała jest prawidłowa, co wyklucza anoreksję. Trudno jest jednak zarówno potwierdzić, jak i wykluczyć bulimię.
Nie wiem, co rozumiesz przez „objadanie się”. W bulimii jest to naprawdę duża ilość jedzenia - to nie jest pojedyncza paczka chipsów, ale do tego np. całe ciasto i lody. Objadanie musi występować co najmniej 2razy w tygodniu. Po objadaniu następuje wymiotowanie lub są stosowane inne sposoby - np. ścisła dieta, głodówki, intensywne ćwiczenia, środki przeczyszczające i odchudzające.
Samo myślenie na temat wyglądu i kaloryczności posiłków nie stanowi zaburzeń odżywiania, większość kobiet interesuje się swoją sylwetką i wyglądem (zazwyczaj nie spełniają one ich oczekiwań).
O kryteriach bulimii i anoreksji możesz przeczytać w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-stosuj-ja-rozsadnie

Z pozdrowieniami