Jak radzić sobie z awersją do jedzenia?

Witam, mam 20 lat i od jakiegoś czasu czuje obrzydzenie do jedzenia które zjadłam. Mam normalny apetyt i jem normalnie ale po większości posiłków mam ochotę wszystko zwymiotować, czuje mdłości i co najgorsze mój mózg ciagle mi przypomina o tym co zjadłam i jakie to było obrzydliwe. Siedzi mi to w głowie i nie umiem przestać o tym myśleć. Mam tak od paru miesięcy i teraz się to nasiliło. Ostatnio przytyłam i nie czuje się z sobą dobrze jednak nie zniechęca mnie to do jedzenia.

Dzień dobry, jest duże prawdopodobieństwo, że ma Pani początki bulimi. Warto byłoby zarejestrować się do psychologa, być może psycholog skieruje Panią do psychiatry. Myślę, że psychoterapia byłaby wskazana. Nie akceptuje Pani siebie, w pewnym sensie większą ilością jedzenia atakuje Pani siebie, bo nie czuję się Pani później dobrze w swoim ciele. Proszę też pomyśleć o wizycie u dietetyka, może zmiana stylu jedzenia pozwoli Pani odzyskać kontrolę nad swoim samopoczuciem.
Pozdrawiam A. Pacia

Problem, o którym Pani pisze jest złożony i wymaga szczegółowej analizy. Na stan opisany przez Panią mogły złożyć się m. in.: trudna sytuacja życiowa, konflikt w ważnej relacji, czy trudne, nieprzepracowane doświadczenia z przeszłości. Zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Specjalista pomoże Pani zrozumieć przyczyny trudności z którymi się Pani boryka, a także udzieli wsparcia w poradzeniu sobie z nimi.

Witam,
Niepokojące występowanie obrzydzenia do jedzenia, chęci wymiotowania, przy jednoczesnym zwiększeniu wagi oraz braku akceptacji tego - powinny skierować Panią w kierunku pracy z psychologiem bądź psychoterapeutą, po wcześniejszej konsultacji lekarskiej wykluczającej choroby somatyczne.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam, proszę skorzystać z konsultacji w poradni zdrowia psychicznego, u lekarza psychiatry, psychologa. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ Aby zastanowić się nad podłożem opisanych objawów, zaburzeń odżywania, potrzebna jest konsultacja ze specjalistą i skorzystanie z psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie