Problemy w kontaktach z współpracownikami

od jakiegoś czasu zauważyłem że współpracownicy się ze mnie śmieją i wymyślają co raz to nowsze historie na mój temat które nie są prawdą ,jestem co chwile obgadywany poniżany,współpracownicy na każdym kroku dają mi do zrozumienia że jestem dziwny brzydki i ze jestem homoseksualistą ,jest mi przykro z tego powodu ponieważ to wszystko nie jest prawdą chciałem sie udać z tym do kierownika ale on myśli tak samo jak inni i wieży w te historyjki na mój temat, nie chcę zmieniać pracy ponieważ lubie ją

Czasem warto pytać i rozmawiać, stawiać granice, nie pozwalać na takie zachowanie a jednocześnie nie ulegać wpływowi i nie wycofywać się. Może warto by popracował Pan nad tym z psychologiem? Oprócz edukacji i treningu umiejętności społecznych mógłby Pan tez otrzymać wsparcie w tej trudnej dla Pana sytuacji.

Witam Pana, bardzo Pana zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą. Przypuszczam, że może to być trudne gdyż opisuje Pan sytuacje w których zawodzi zaufanie do drugiego człowieka. Jednak tylko głębsze przepracowanie emocji związanych z relacjami może pomóc w radzeniu sobie w kontaktach. Może Pan nieświadomie prowokować innych do takich zachowań i zupełnie nie móc wymysleć sposobu na zmianę postaw współpracowników.
Konsultacja lub psychoterapia indywidualna na początek a potem może w grupie nauczy Pana radzenia sobie w relacjach. Poczucie, że jest się wyśmiewanym bardzo upokarza, podważa poczucie wartości i sprawczość. Może narastać i dezorganizować życie, Może tez tak być, że jesteśmy nadwrażliwi i powiększamy w przeżyciu to, co czasami dobrotlwie mówią inni. Dystans do siebie i umiejetniść żartowania z siebie to wyraz dojrzałości. Póki co , tego życzę, a jeśli nie wystarczy to raz jeszcze zachęcam do kontaktu z profesjonalistą.Krystyna Kozłowska