Czy psycholog pomoże nabrać odwagi w kontaktach z kobietami?

Jak widzę ładna dziewczyne, kobietę, to brak odwagi aby podejść do niej zagadać. Poza tym uczę się zawodu technik informatyk dużo nauki prac kontrolnych, egzaminy i zmęczony też jestem. Krępuje się, nie zabardzo nie wiem jak zacząć rozmowę. Brak odwagi niska samoocena i nietylko co mogę zrobić w tym przypadku do psychologa, psychoterapeuta?
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Panu,

Dziękuje Panu za kontakt.

Z Pana relacji wynika, że jest Pan świadomy przyczyny swoich trudności w zainicjowaniu, jak i pogłębianiu relacji z Kobietami, a rozumienie przyczyny, to jest ważny krok do pracy rozwojowej nad samooceną.

W przypadku wysokiej bądź wystarczająco dobrej samooceny, jest zaufanie przede wszystkim do siebie, do własnego umysłu oraz towarzyszące temu przekonanie, że zasługuje się na szczęście.

Takie poczucie jest inspiratorem do określonych zachowań, w zależności, jaka jest potrzeba.
Jeśli samoocena jest niska, nie ufa się samemu sobie, wchodzi się w pozycje bierną, często wycofaną, nie podejmując nawet prób, by podążać za swoimi potrzebami/pragnieniami/marzeniami.
Mając niską samoocenę, podejmuje się próby, jednak nie daje się temu swoje 100 procent - łatwo się rezygnuje oraz poddaje.

Jednak jest dla Pana dobra wiadomość!
Doceniania własnych umiejętności, sił, zasobów można się nauczyć!
Wymagałoby to pracy rozwojowej, pod okiem Psychologa, bądź Psychoterapeuty - w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam Pana serdecznie do kontaktu via Skype.

Życzę Panu tylko sukcesu w sferze związków uczuciowych,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

0

Witam Pana,
poczucie własnej wartości (samoocenę), kształtuje się w procesie socjalizacji. Wiele czynników składa się na poczucie własnej wartości, takich jak; postrzeganie samego siebie, wiara w siebie, własna skuteczność, samoakceptacja, poczucie własnej godności. Ogólnie mówiąc jest to opinia nas samych o sobie, inaczej mówiąc negatywne automatyczne myśli dotyczące siebie, wysoki krytycyzm w stosunku do siebie. Wskazana jest pomoc psychologa/psychoterapeuty, proces terapeutyczny umożliwi zrozumieć swoje zachowanie w określonym kontekście (sytuacji) i umożliwi zmodyfikować wzory myślenia, to wpłynie na poprawę funkcjonowania społecznego. Poczucie własnej wartości czyli samoocenę trzeba odbudować, tak żeby była optymalna i stabilna. Przekonania i opinie na własny temat w oparciu o doświadczenia życiowe kształtują samoocenę. Szczególnie negatywne komunikaty i doświadczenia w procesie rozwoju są istotą niskiego poczucia własnej wartości. Spróbuj zastanowić się jaką wartość sobie przypisujesz, zastanów się, jak ta opinia wpływa na twoje myśli i uczucia, w związku z tym, jakie działania podejmujesz: 1)Czy doceniasz siebie? 2)Czy lubisz siebie? 3)Czy akceptujesz swoje zachowanie? 4)Jaka jest twoja skuteczność? 5)Czy masz poczucie własnej godności? 6)Jak widzisz siebie? Negatywne przekonania na własny temat - wysoki samokrytycyzm jest wskaźnikiem, który pokazuje, że skupiasz się na własnych słabościach, wadach i jednocześnie nie doceniasz swoich zalet. Emocje, które są synchronizowane z negatywnymi myślami to; smutek, lęk, frustracja, złość, poczucie winy i wstydu. Myśli i emocje mają wpływ na nasze zachowanie - obserwuje się to w różnych sytuacjach; trudność w asertywnym wyrażaniu potrzeb, niezdecydowanie w realizacji planów życiowych. Mogą pojawiać się też dolegliwości somatyczne; napięcie, zmęczenie, ból głowy. Wskazane jest leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej. Terapia poznawczo-behawioralna pozwala zrozumieć problem, im lepiej rozumiemy problem, tym łatwiej sobie z nim radzimy - poprawi się Pana funkcjonowanie społeczne oraz ustabilizuje się Pana samoocena, co wpłynie na dobrostan psychiczny. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Problem w kontaktach z mężczyznami - jak nabrać odwagi?

Dzień Dobry, Mam na imię Barbara i mam 32 lata. Mam pewien problem który bardzo mnie męczy. Chodzi o to że gdy widzę przystojnego faceta to dzieje się ze mną coś trochę dziwnego. Nie mogę pozbierać myśli, nie mogę się skupić mam totalny "chaos w głowie". Jestem panna, nie mam dzieci ani partnera. Nie dążę do związku, nie szukam tego ale mimo to jest to silniejsze ode mnie i nie potrafię sobie z tym poradzić. Wiem że może to wydawać się trochę "głupie" zwłaszcza w moim już wieku ale ja przez to cierpię. Męczą mnie natrętne myśli itp. Bardzo proszę o pomoc, czemu jest to aż takie? Czy są to jakiegoś rodzaju problemy emocjonalne? Bardzo Dziękuję.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Witam Panią, na miłość nie ma wieku. Poznawać nowych ludzi można w każdym etapie swoje życia. Proponuję jednak aby zgłosiła się Pani do psychoterapeuty i serdecznie z nim porozmawiała, ponieważ nie rozwiąże Pani sama tych problemów. Życzę powodzenia. Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy terapia u psychologa może pomóc w nabraniu pewności siebie?

Czy terapia u psychologa może pomóc w nabraniu pewności siebie?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty