Jak mogę nawiązywać nowe znajomości?

Dzień Dobry Mam taki problem otóż jestem osobą słabowidzącą poruszam się z białą laską i samodzielnie przemieszczam się po mieście, staram się aktywnie spędzać czas np zwiedzać ciekawe zakątki różnych miast czy imprezowanie w różnych klubach. Niestety praktycznie zawsze samemu gdyż najbliżsi znajomi nie mają czasu bądź mają swoje plany. W towarzystwie raczej nie jestem duszą rzadko się odzywam taki nieśmiały introwertyk. Nie oznacza to że nie próbuje kogoś poznać w ramach jakiejś znajomości np w klubie czy na mieście pomimo że niewiele widzę to staram się zagadywać do obcych dziewczyn w sytuacji gdy przypadkowo zahaczę moją laską. Niestety są to chwilowe kontakty i tak w koło. Nie wiem jak mam zdobywać nowe znajomości by do końca życia nie być sam jak palec oraz nie być ciężarem dla ludzi. Wiecznie młody nie będę. Nie chcę zamykać się na grupę osób niepełnosprawnych i być w jednym sosie. Pozdrawiam

Dzień dobry,
Pana pokolenie ma znacznie więcej możliwości poznawania innych ludzi niż moje. W tedy były rubryki w czasopismach, dziś jest facebook, instagram, portale randkowe, fora dyskusyjne, blogi i pewnie wiele, wiele więcej możliwości. Ciągle jeszcze działa gadu gadu, o czym się niedawno dowiedziałam od pewnej młodej osoby. Miałam więc dylemat czy jestem właściwą osobą aby odpowiadać na Pana pytanie. Znam wiele par, ba nawet małżeństw, które poznały się w internecie. Pewnie oni mieliby dla Pana wiele cennych wskazówek. Dlaczego więc piszę? Zachwyciła mnie Pana akceptacja świata takim jakim jest i samoakceptacja. Życzę odnalezienia bliskości innych ludzi.