Czy warto utrzymywać znajomości, o które tylko ja dbam?

Mam 21 i chodzi o to że mam kilkoro znajomych którzy nie wychodzą z żadną inicjatywą żeby jakoś tą naszą znajomość utrzymywać. Wszystkie spotkania są przeze mnie aranżowane i to odkładane czasami po kilka razy. Zazwyczaj ja się pierwszy odzywam, wychodzę z pomysłami a z ich strony NIC. Nie jestem namolny. Wydaje mi się ze oni się spotykają ze mną z przymusu. Uważam że gdyby nie ja wiele moich znajomości by się skończyło szybko.Czy takie znajomości warto utrzymywać czy raczej sobie odpuścić?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przyjaźń oraz dbanie o znajomość wymaga wzajemności. Obie strony powinny się starać, aby kontakt był podtrzymywany. Jednak niektórzy ludzie po prostu wolą, żeby z inicjatywą wychodził ktoś inny.
Ja nie mogę Ci powiedzieć, czy masz dalej utrzymywać te znajomości czy raczej odpuścić. Tą decyzję powinieneś podjąć sam.
Pozdrawiam

Witam :)
Może warto zadać sobie pytanie czego szuka Pan w tych znajomościach i dlaczego przybrały one taką formę. Zagadnienie i odpowiedź na w/w pytanie może dotyczyć tylko Pana . ....
Może być tez tak , że wcale takich spotkań oni nie oczekują. Mają inne potrzeby spędzania czasu. Pana pomysły nie musza być zgodne z pomysłami kolegów i nie ma w tym nic złego . Może Pana znajomi potrzebuję więcej przestrzeni. Prawa do wolności funkcjonowania. Czy porozmawiał Pan z nimi o swoich emocjach i odczuciach. ?
Warto również takie zagadnienie omówić z kimś , kto będzie mógł się bliżej przyjrzeć sytuacji i pomóc odpowiedzieć na pytanie: Czy problem jest w Pana odbiorze sytuacji , czy w kolegach. pozdrawiam Marzena Zięba