Problemy w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi

Witam mój problem polega na tym ze codzień zadreczam się ze nie umiem nawiązywać kontaktu z Ludźmi odezwać się nie wiem co mam robić codziennie musze iść do pracy moja praca to sprzątanie klatek schodowych nie wiem co robić czy są jakieś ćwiczenia nauka rozmów nie wiem co robić proszę o poradę.

Jeśli chodzi o samodzielną pracę, to polecam trening wyobrażeniowy - przy akompaniamencie uspokajającej, relaksującej muzyki proszę wyobrażać sobie sytuacje stresujące ale z tym zastrzeżeniem, że nawiązuje Pani w nich kontakt z innymi ludźmi. Dzięki temu Pani mózg bedzie się uczył, iż nie musi reagować lękiem na takie sytuacje, a skoro ma je niejako "przećwiczone" (bo coś co sobie wyobrażamy zostawia ślad pamięciowy podobny do rzeczywistych sytuacji), to łatwiej będzie Pani nawiązywać relacje w rzeczywistości. Powodzenia!

Witam, proponuję zacząć od wykonywania treningu relaksacyjnego w domu aby nauczyć się przestać zadręczać się myślami.Następnie postawić sobie proste zadania w celu ćwiczenia umiejętności nawiązania rozmowy w naturalnych sytuacjach np podczas wykonywania pracy. Jeżeli nadal będzie Pani pomimo próby pracy nad sobą w punkcie wyjścia proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, cykl spotkań ukierunkowanych na rozwój umiejętności społecznych powinien być pomocny. Poza tym warto rozejrzeć się w necie i poszukać zajęć warsztatowych oferowanych często za darmo w ramach projektów unijnych, można spotkać np warsztaty umiejętności interpersonalnych, treningi interpersonalne, treningi asertywności. Udział w takich zajęciach może przynieść wiele korzyści.Pozdrawiam