Myśli samobójcze po rozstaniu u 18-latki

Dzień dobry. Byłam z chłopakiem rok.Rozstałam się z nim miesiąc temu.Mam myśli samobójcze.Bardzo go kochałam.Nie wiem co mam robić.Nikt mnie nie rozumie nawet rodzice.Mam 18 lat.mam ochotę nawet teraz iść i skończyć ze sobą.Nie mam po co żyć. Wszystko straciło dla mnie sens.:(:(:(

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję trudnej sytuacji. Rozstania nigdy nie są łatwe. To naturalne, że Pani cierpi, to znaczy, że jest Pani wrażliwą osobą, dla której relacje z ludźmi i miłość są bardzo ważne.
Niestety, jest tak, że każdy dorosły człowiek musi przejść w swoim życiu kilka rozstań, kilku rozpadów związków.
Czasami, kiedy jest to bardzo trudne, trzeba poprosić o pomoc i wsparcie np. psychologa. Może Pani skorzystać z pomocy terapeutycznej w ramach NFZ np. w Poradni Zdrowia Psychicznego w swojej okolicy.
Bezpłatny anonimowy numer telefonu zaufania to 116 123.

Pozdrawiam!

Dzień dobry. Skoro bardzo kochałaś swojego chłopaka, to nic dziwnego, że po rozstaniu z nim masz poczucie, że Twoje życie straciło sens i że odechciało Ci się zwyczajnie żyć. Pewnie gdybym była na Twoim miejscu czułabym to samo. Myślę, że ważne byłoby porozmawiać z kimś rozsądnym o tym, jak doszło do rozstania, jak ono wyglądało, co się stało. Może poza niespełnioną miłością są jeszcze inne uczucia, jak złość, albo poczucie winy. Jak masz jeszcze tyle energii to umów się z psychoterapeutą chociaż na jedno spotkanie. To, że dzisiaj świat wydaje Ci się straszny, a życie bez sensu, nie oznacza, że będzie tak już zawsze. Wszystko płynie i wszystko się zmienia. Teraz nadchodzi zima, ale za parę miesięcy znów będzie wiosna. Pozdrawiam.