Myśli samobójcze i ataki paniki

Czy mam powody do niepokoju? Witam! Od dłuższego czasu nie umiem sobie poradzić z najmniejszymi problemami okaleczałam się i miałam niekiedy myśli samobójcze. Mam poczucie beznadziejności, paniki, rozpaczy lub… pustki. Relacje z innymi są dla mnie najtrudniejsze. Niektóre rzeczy, które robiłam kiedyś, teraz sprawiają mi więcej problemów. Nie doceniam, gdy ktoś mnie chwali, nie rozumiem tak na prawdę o co im wtedy chodzi? Nie doceniam innych, gdy chcą mi pomóc, twierdzę, że jej nie potrzebuję?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Autoagresja oraz myśli samobójcze są zawsze sygnałami, których nie należy ignorować ani bagatelizować. Do tego dochodzi poczucie beznadziejności, problemy z kontaktami interpersonalnymi oraz rozpacz. Wydaje mi się, że jest to odpowiedni moment, abyś skorzystała z pomocy specjalisty.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Bardzo proszę osobiście zgłosić się do psychologa, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego czy Centrum Interwencji Kryzysowej. Darmowy anonimowy numer telefonu zaufania to 116 123.

Pozdrawiam!