Jak mam otworzyć się przed psychoterapeutą?

Witam mam 23 lata jak otqorzyc aie przed paychoterapeuta uczeszczam na terapie bylem 2 razy stwierdzone ptsd. Nie umiem do konca sie ptqorzyc opowiadam jej o swoich przezyciach co mi bylo robione itd. Ale ciezko mi rozwinac co czuje i mowic p szczególach mam przygnebiony cichy glos ciezko przelknac sline. Gdy mam do niej jechac dzirn wczesnie jestem pewien ze opowiem jej wszystko co mnie spotkalo ze zagadam ja a jak jiz tam jestem ciezko mi mowic. Mozna prosic o jakies rady ? Dziekuje i pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Ucieszyło mnie, że sięgnął Pan po potrzebne Panu wsparcie psychoterapeutyczne.

Psychoterapia jest procesem terapeutycznym (rozwojowym)
który trwa (czasowo) wymaga zaangażowania, otwartości, cierpliwości i współpracy z Terapeutą.

Doradzam, by pozwolił Pan sobie na to, co dzieje się (z Panem i w Panu) podczas terapii oraz akceptował to, co dzieje się w procesie.

Serdeczności i tylko pomyślności Panu życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam,
Może warto dać sobie czas? Poczucie się w gabinecie psychoterapeuty bezpiecznie i pewnie wymaga czasu, zaufania. To początek Pana drogi.
Pozdrawiam
Agnieszka Jabłonowska