Czy możliwe jest nadmierne przywiązanie do psychologa?

witam chodze po psychologa wydaje mi sie ze czuje nadmierne przywiązanie do psychologa z jednej strony potrzebuje tych wizyt a z drugiej strony boje sie ze uzaleznić sie od tej pomocy obawiam sie równiez że zaczynam traktowac psychologa jak kogos bliskiego chociaz jest obca osobą nie chce dopuscic do tego aby jedyna motywacja do spotakan z psychologiem i dlaszego leczenia bylo to ze ze traktuje psychologa prawie jak przyjaciela a takze to ze jest bardzo atrakcyjna osobą cokolwiek mialoby to znaczyc boje o tym rozmawiac z psychologiem bo nie wiem jak zareaguje nie wiem co sie dzieje co mam robic

Relacja terapeutyczna, która buduje się podczas psychoterapii jest jednym z czynników leczących w tym procesie. Jeśli jednak obawia się Pan, że Pana uczucia są silniejsze- warto mimo wszystko wnieść to podczas rozmowy. Psychologowi, psychoterapeucie podobne tematy nie są obce (są omawiane także w trakcie szkoleń) i będzie wiedział, zarówno jak poradzić sobie w tej sytuacji, rozwiać Pana wątpliwości i zaproponować dalsze formy pracy, najlepsze dla Pana. Zachęcam do otwartości, bo jest to najlepsza droga, która może wnieść wiele dobrego i rozwojowego.

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od tego, że ucieszyło mnie że Pan o to zapytał.

Zaprezentowany przez Pana temat, jest jak najbardziej wart wniesienia go do sesji, celem przepracowania, bo jest to jeden z elementów pracy terapeutycznej, do czego Pana zachęcam.
Po takim przyglądnięciu się, pojawi się transparentność, co dalej?

Życzę Panu pomyślności w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605