Jak przygotować się do pierwszej wizyty u psychologa?

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u psychologa? O co możemy być zapytani? Co dla nas może się wydawać nie istotne a dla psychologa może mieć duże znaczenie? Czy warto zapisać sobie zauważone w naszym zachowaniu zmiany zarówno przez nas jak i przez naszych bliskich i przedstawić to wszystko psychologowi?

Dzień dobry.

Nie ma potrzeby, by jakoś specjalnie przygotowywać się do wizyty u psychologa. Warto natomiast nastawić się do tej wizyty nie jak do "przesłuchania", a zwyczajnej rozmowy. O przebieg rozmowy i jej tematykę zadbać powinien specjalista, czyli w tym wypadku rzeczony psycholog - podobnie, jak to się dzieje na przykład u lekarza.

Pozdrawiam

mozna zapisac, ale nie jest to konieczne.dosw.psycholog sobie poradzi z pytaniami.poprostu przyjsc.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Psycholog na pierwszej wizycie pyta o powód przybycia po pomoc, o to co się dzieje w Pana życiu, jaki nastrój Panu towarzyszy itd. Tak na prawdę przebieg rozmowy jest całkowicie uzależniony od sytuacji, która Pana sprowadza na spotkanie, dlatego też trudno generalizować jakie konkretnie pytania zostaną zadane. To, co jest ważne - proszę się nie stresować, że będzie to przesłuchanie, wypytywanie. Liczy się naturalna, szczera rozmowa i w takich warunkach najlepiej przebiegać będzie proces terapeutyczny. Pozdrawiam!