Jak się przygotować do wizyty u seksuologa?

Witam mam pytanie jak się przygotować do wizyty u seksuologa, na jakie pytania trzeba być przygotowany, interesuje mnie lista przykładowych pytań jakie może zadać seksuolog

Dzień dobry!

Nie wspomina Pan, czy wybiera się do lekarza seksuologa czy psychologa seksuologa. Zazwyczaj jednak u obydwu specjalistów pierwsze pytania dot. Pana ogólnego stanu zdrowia i kondycji w tej chwili, problemu z jakim Pan przychodzi, jak i kiedy się objawia, jak często, kiedy pojawił się po raz pierwszy, czy jest Pan obecnie w związku i jaki jest to związek, jakie szczególnie istotne wydarzenia miały miejsce w Pana życiu, jak wyglądało Pana dzieciństwo, dojrzewanie, edukacja seksualna, inicjacja itp... Wiele zależy od tego, jakiego rodzaju trudność Pan zgłasza. Pytania nie są podchwytliwe :) Nie są też takie, do których trzeba byłoby wcześniej się przygotowywać. Może Pan za to przynieść dokumentację lekarską, jeśli Pan taką posiada z wcześniejszych wizyt u innych lekarzy, ostatnie wyniki badań itp.

Pozdrawiam!

Nie ma potrzeby specjalnie się przygotowywać. Warto zabrać ze sobą dokumentację z poprzedniego leczenia, wyniki badań itd. Modelowy wywiad seksuologiczny-można wygooglować, ale każdy lekarz ma raczej swój sposób przeprowadzania wywiadu i diagnostyki. Najważniejsze, by Pan powiedział o głównym problemie, z jakim się Pan zgłasza, a od tego będzie zależeć dalsza część wizyty. Pozdrawiam, Jarosław Lenartowicz