Jak przygotować się do pierwszej wizyty u psychoterapeutki?

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u psychoterapeutki,która pracuje w nurcie psychodynamicznym jeśli mam schizofrenię katatoniczną?Na co zwrócić uwagę,o co będzie pytać psychoterapeutka?

Witam serdecznie, nie musi się Pani w ogóle przygotowywać.
Odpowiadaći mówić to co Pani przyjdzie na myśl. Nie spinać się. Psychoterapeutka poprowadzi sesję
samodzielnie. Proszę się nie denerwować. Wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam

Witam Panią, psychoterapeuta to nie nauczyciel/egzaminator, a konsultacja u psychoterapeuty, to nie egzamin kwalifikacyjny na studia/szkolenia. Nie musi się Pani przygotowywać do spotkania z terapeutą, nikt nie będzie Pani oceniać. Ważne tylko, żeby Pani była przekonana do własnej psychoterapii, że Pani tego chce. Dobrze jest również opowiedzieć terapeucie/terapeutce, jakie są Pani oczekiwania do terapii. Zwykle terapeuta rozpoczyna spotkanie od pytania: "Z czym Pani do mnie przychodzi?", a w międzyczasie może zadać pytanie: "Jakie są Pani oczekiwania wobec terapii?" Z calą pewnością terapeuta będzie pytać się również o Pani zdrowie, pracę/studia, relacje społeczne, kontakty z rodziną, o Pani przeszłość itp.

Proszę się zatem zgłosić bez żadnych obaw. Rozmowa z psychoterapeutą przed przyjęciem na psychoterapię, nie jest tym samym, co rozmowa kwalifikacyjna/egzaminacyjna np. na studia. Dobrze byłoby, żeby nie łączyła Pani tych dwóch zupełnie niepowiązanych ze sobą sytuacji.

Pozdrawiam