Jakie pytania zadaje seksuolog?

Witam mam pytanie , oczywiście chcę się wybrać do seksuologa ze swoimi problemami , dlatego interesuje mnie jakie może zadać pytania, czy mogą dotyczyć współżycia lub masturbacji, czy też orientacji seksualnej , lub zaburzeń tożsamości seksualnej.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
może Pan zapytać o wszystkie problemy, które Pana nurtują. Specjalista przekaże Panu wszelkie potrzebne informacje.
pozdrawiam

U seksuologa wypowiada się na początek swobodnie pacjent, potem lekarz zadaje pytania uzupełniajace, takie, jakie uważa za potrzebne w kontekście poprzedniej wypowiedzi pacjenta.
Nie ma co się krępować, lekarza seksuologa raczej nic nie zdziwi, bo seksualizm człowieka jest bardzo złożonym fenomenem.
Ważna jest szczerość.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry!

To, jakie pytania zada seksuolog zależy od tego, jakiego rodzaju problem, objawy zgłosi Pan podczas wizyty. Tak, pytania prawdopodobnie będą dotyczyć wszystkich podanych przez Pana tematów.

Pozdrawiam!