Jakie pytania zadaje lekarz w czasie pierwszej wizyty u ginekologa?

Witam! Chciałam się dowiedzieć jakie pytania może mi zadać ginekolog przy pierwszej wizycie i w jaki sposób powinnam się do niej przygotować?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę nie podchodzić do wizyty u ginekologa jak do rozmowy rekrutacyjnej czy egzaminu. Nie ma powodów nie zdenerwowania i stresu. Na początek proszę uprzedzić lekarza, że to jest pierwsza wizyta. Lekarz wtedy zapyta czy jest Pani dziewicą, od tego będzie zależał sposób badania.

Najważniejsze to mówić prawdę i nie krępować się nawet najbardziej wstydliwych objawów czy zachowań, tak by nie wprowadzać lekarza w błąd czy nie chować czegoś przed nim. Wszystko co lekarz robi i o co pyta związane jest z troską o Pani zdrowie.

Pozdrawiam serdecznie!