O czym świadczy ból koło obojczyka nasilający się przy oddychaniu?

Witam od paru dni mam ból koło obojczyka nasilający się przy oddychaniu do takiego stopnia że łzy wyciska bardzo proszę o pomoc.. byłem u jednego lekarza to przypisał mi paracetamol i ibuprofen ale to nic nie pomaga

Ból nawet w tej okolicy może mieć także źródło emocjonalne. Najpierw jednak konieczne jest wykluczenie innych przyczyn zaburzenia. Dlatego zachęcam do ponownej konsultacji lekarskiej i diagnostyki. Jeśli lekarze wykluczą somatyczne podłoże bólu, będzie to oznaczać jego psychologiczne podłoże, a wówczas należy się zgłosić do psychologa, psychoterapeuty.

Dzień Dobry Panu,

Nie ma możliwości postawienia diagnozy online, co jest przyczyną Pana symptomów.
Według mojej opinii może to być odpowiedź Pana organizmu na ostry lub przewlekający się stres.

Z mojej strony zachęcałabym Pana do podjęcia medytacji i technik relaksacyjnych, co byłoby pomocne w Pana codzienności.

Myślę, że zwyczajna rozmowa z psychologiem mogłaby Panu wnieść coś nowego.
Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem tego, co Panu teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com