Co powoduje ucisk i rozpieranie w głowie?

Witam, Od kilku miesięcy czuję ucisk i rozpieranie tak jakby ciśnienie chciało rozerwać mi nos, oko oraz głowę. Objawy nasilają się w nocy i dochodzi jeszcze do tego jakieś dziwne chrupanie w głowie, nie wiem jak dokładnie to opisać. Czuje się osłabiony nie śpię, mam problemy z pamięcią i koncentracją. Boli mnie również czaszka jak ją lekko dotykam rękami lub lekko opukuje czy naciskam to czuje wtedy promieniowanie i ból na całej głowie. Od niedawna zaczęło mi piszczeć w uszach. Byłem u laryngologa oraz neurologa, ich ocena nic nie wykazała, zrobiłem również podstawowe badania krwi, rtg zatok oraz TK głowy. Nic nie wykazało. Macie jakieś pomysły?? ja już ledwo to wytrzymuje. Odwiedziłem również psychologa i psychiatrę.

Dzień Dobry Panu,

Z Pana relacji, domniemam że przyczyną opisanych przez Pana symptomów może być podłoże stresogenne/nerwicowe (diagnostyka laryngologiczna/neurologiczna bez zmian).
Napisał Pan, że odwiedził psychologa/psychiatrę.
A jak jest u Pana z suplementacją magnezem, wit. B1, wit.B2, wit.B6, wit. B12, wit. D3, selenem?
Niedobory w/w również mogą podobnie objawiać się...

Z mojej strony zachęcałabym Pana jeszcze do zwyczajnej rozmowy z psychologiem, co mogłoby być pomocne w dotarciu do przyczyny Pana objawów.

Z przesłaniem dla Pana tylko dobrego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com