Co oznacza zmęczenie łydek, rozpieranie w kostkach przy pozytywnej próbie tężyczkowej?

Kobieta, 40 lat, zdiagnozowane hashimoto i pozytywna próba tężyczkowa: objawy od pół roku: zmęczenie łydek i rozpieranie w kostkach i nad nimi w czasie spoczynku - rano, wieczór; bóle po obu bokach brzucha, z przodu i z tyłu, zanikające, nie intensywne, stałe nieintensywne piszczenie w uszach. Badania: usg doppler żył OK, usg jamy brzusznej ok, wapn, potas, magnez, wit D w normie, rtg 2 odc.kręgosłupa OK, rezonans głowy i szyi ok, serce OK. Co mi może być?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może objawy są powodowane przez Hashimoto? Jakie jest teraz tsh? Ewentualnie diagnostyka w kierunku chorób zakaźnych, borelioza?
Pozdrawiam