Co powoduje senność?

Co z moim organizmem jest nie tak? Kiedy śpię od 4 do 5 godzin to cały dzień mam dużo energii, natomiast kiedy śpię dłużej to rzadko czuje się dobrze i muszę dodatkowo brać drzemki w dzień. Co może być nie tak?

Dzień Dory Panu,

Mam zbyt mało danych, nie wiem od jak długo tak Pan sypia?

Z Pana relacji wynika, że sen 4- 5 godzinny stał się dla Pana nawykiem i "nauczył się" szybko i zadaniowo regenerować (dostosowując się do Pana dziennego planu zadań do wykonania) co nie znaczy że tak naprawdę się regeneruje.
Zdrowy organizm potrzebuje ośmiogodzinnego snu, w najbardziej optymalnym czasie od godz. 22.00-06.00.

1. Zalecałabym Panu kontrolną konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu, celem wykonania podstawowych badań.
2. Pomocną mogłaby być dla Pana zwyczajna rozmowa z psychologiem, by mógł Pan "zobaczyć" styl swojego codziennego funkcjonowania, czy służy on Panu, czy nie bardzo, bo jest tego jakaś przyczyna i co zaniepokoiło Pana...

Z przesłaniem dla Pana radości w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com