Dlaczego nie radzę sobie w życiu codziennym?

Witam muj problem polega na tym ze nie radź sobie w zyciu codziennym.odczuwam lęki.nie mam sily do jakiejkolwiek aktywności.wszystkie emocje tlumie w sobie.nic mnie nie cieszy .nie mogę skupić na niczym.nie widzę jakiejkolwiek przyszłości dla siebie.

Dzień Dobry Panu,

Opisane przez Pana symptomy zaniepokoiły Pana i to dobrze, że zaczął pan poszukiwać dla siebie pomocy, gdyż taka specjalistyczna pomoc jest Panu potrzebna.

Zalecałabym Panu by nie czekać i skonsultować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i ewentualnego leczenia.

Radości i zwyczajnej pomyślności Panu życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Na podstawie przesłanych przez Pana informacji, trudno zdefiniować dokładnie przyczynę Pana lęków, smutku i braku radości życia, a także trudności w koncentracji, radzenia sobie z codziennością czy pesymistycznych myśli o przyszłości. Być może jest to początek depresji, bo objawy na to wskazują, ale aby mieć większą jasność, warto zgłosić się na konsultację do dobrego psychologa czy psychoterapeuty, który po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu Pana sytuacji osobistej, rodzinnej czy zawodowej, będzie w stanie zdiagnozować problem i zaproponować Panu leczenie. Warto zadbać o siebie, aby zareagować możliwie jak najszybciej, ograniczając swoje cierpienie. Nie umiem powiedzieć, jakie możliwości psychoterapii są w Pana okolicy zamieszkania, czy jest możliwa psychoterapia rozliczana przez NFZ czy prywatnie. W przypadku tej pierwszej jednak czas oczekiwania może być spory. Ważne jest, aby jak najszybciej zgłosił się Pan na konsultację psychologiczną, by móc zacząć leczenie. Warto o siebie zadbać i poprawić swój komfort życia.