Jak radzić sobie z problemem psychologicznym?

Witam. Jestem mlodą kobieta moj stan zdrowia psychicznego byl fatalny podjelam decyzje o skorzystaniu z porad psychologa. Uczeszczam juz od ponad roku na spotkania czuje lekka zmiane ale to nadal nie jest to czego oczekuje. Ogolnie mam trudny charakter bardzo skomplikowany jesli to mozna tak nazwac. A najwiekszym problem moim jest nabranie pewnosci siebie ktorej ciagle mi brak. Moja rodzina mnie nie akceptuje.

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podzielenia się z Panią, że ucieszyła mnie wiadomość od Pani, że świadomie podjęła/kontynuuje Pani na konsultacje psychologiczne.

Chcę Pani powiedzieć, że jest to proces terapeutyczny, który (niestety!) trwa, wymaga zaangażowania, otwartości i współpracy z Psychologiem.

Jednak..., jest to inwestycja w siebie, w swój dobrostan/przyszłość, które to dostarczą satysfakcji w codziennym funkcjonowaniu... (pomimo deficytów w akceptacji Rodziny/Innych).

Z przesłaniem dla Pani dotarcia do swojej wewnętrznej siły,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Dzień dobry, decyzja o psychoterapii jest bardzo dobrą decyzją. Niestety kiedy nasze problemy są duże, nasza osobowość trudna, to potrzeba czasu by uzyskać satysfakcjonującą zmianę. Wspomniała Pani, że jest Pani w psychoterapii od roku. Warto uczęszczać do swojego psychologa nadal. Dotrwać do momentu kiedy zarówno Pani jak i Pani psycholog stwierdzi, że można już ją zakończyć. Czasami warto nie liczyć czasu ile to trwa. Każdy czas jest wart poprawy jakości życia. Także życzę wytrwałości oraz dużo cierpliwości w dalszej pracy nad sobą. Proszę też starać się dla siebie być wyrozumiałą .
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, warto porozmawiać o tym z psychologiem, jak pokierować zmianami aby spełniły one Pani oczekiwania. Co można by było zrobić aby nabrać pewności siebie, jakie cele wybrać. O tym że ma Pani większe oczekiwania wobec terapii i co stoi na przeszkodzie aby zwiększyć jej efektywność. Pozdrawiam serdecznie