Jak pomóc mężowi z depresją i podczas kryzysu małżeńskiego?

Witam! Bylam dzisiaj z mężem na drugiej konsultacji u psychologa w celu podjęcia terapii małżeńskiej (mąż chce rozwodu, ja podjelam próbę walki o malzenstwo) Pani Psycholog stwierdziła u męża depresję. Obawiam się, że mąż nie podejmie leczenia w tym kierunku, a miewa myśli samobójcze. Co mogę zrobić, zeby mu pomóc.

Witam. Rozmawiać i zachęcać, podsunąć artykuł do przeczytania na temat konsekwencji nie leczonej depresji, lub jakiś film do obejrzenia. Samej podjąć psychoterapię i swoim przykładem pokazać że można wiele zmienić jeżeli podejmie się pracę nad sobą i swoim związkiem. Pozdrawiam

Choć to niezmiernie trudne, to musi Pani pamiętać, że to od Pani męża zależy podjęcie terapii. Jeśli zależy mu Pani na jego zdrowiu i ratowaniu małżeństwa, to proszę mu powiedzieć o swoich uczuciach i gotowości do pomocy. Szczera rozmowa, na spokojnie, w towarzystwie terapeuty może Państwu pomóc w zrozumieniu swojej sytuacji i podjęciu odpowiedniego działania, jeśli jednak Pani mąż nie będzie zainteresowany podjęciem terapii, bezie Pani musiała zaakceptować jego decyzję.

http://www.gabinetzmian.pl