Co mam zrobić, jeśli mam fantazję o psychoterapeutce?

witam chodze na psychoterapie od 2 miesiecy czuje ze trafilem na odpowiedna terapeutke ale niestety zaczynaja sie pojawiac fantazje i sny erotyczne o terapucie nie wiem dlaczego jest ladna kobieta boje sie o tym mowic na wizycie bo obawiam sie opini psychoteraputki to co sobie pomysli a najbardziej obawiam sie tego ze zrezygnuje z prowadzenia mojej terapi bo po co ma prowadzic terapie z pacjentem ktory mysli o niej takie rzeczy nie m oge juz dalej tego dusic w sobie ale wiem ze jak to powiem to ryzukuje a czekalem dlugo na ta terapie czy wypada o tym mowic sa jakies granice nie chece ze pani sycholog pomyslała ze jestem zboczeńcem i przychodze na terapie tylko po to aby rozbierac pania psycholog wzrokiem jestem czlowiekeiem na poziomie kulturalnym ale niestety czasem piekne kobiety tak dzialaja na mezczyzn nic nie poradze czesto rano budze sie nie moge zasnać wtedy sie onanizuje wstyd to napisac ale tak jest czasami tak jest nie wyjde z domu jezeli tego nie zrobie to jest moj kolejny problem co robic abyc moze powinienem udac sie tez do sekuologa moze to poczatek jakis innych zaburzen wiem ze pani psycholog nie bedzie zadowolona jak to powiem fakt jest taki ze pani psycholog tez jakby to powiedziec czesto seksownie sie ubiera i to powoduje rózne fantazje nie wiem czuje ze to bedzie zbyt trudne aby o tym porozmawiac moze bedzie lepiej jak tego tematu na wiycie nie porusze ze wzgledu na szacunek do pani psycholog nie chce zepsuc tej relacji

Dzień Dobry Panu,

Cieszę się, że napisał Pan do Portalu..., bo już samo wyrażenie tego, co trudne, potrafi przynieść ulgę.

Proszę już dłużej nie czekać i omówić z Panią Terapeutką odbierający Panu energię temat (jest to ważny wątek procesu terapeutycznego),

Widziałabym również celowość bezpośredniej konsultacji seksuologicznej.

Pomyślności i odwagi Panu życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam
W procesie psychoterapii pojawiają się różne emocje, uczucia i myśli, także dotyczące osoby terapeuty. To zupełnie normalne.
W relacji terapeutycznej nie powinno być tematu tabu. Uczucia, myśli powinny być ugłaśniane i omawiane - to czynnik leczący.

Pozdrawiam
Agnieszka Jabłonowska

Temat o którym Pan pisze jest tematem trudnym i biorąc pod uwagę to, co Pan pisze także dla Pana krępującym. Uważam jednak, że pomimo wszystko powinien Pan powiedzieć o tym swojej terapeutce. Pisze Pan, że podczas spotkań również myśli Pan o tym, co zapewne odwraca Pana uwagę od poruszanych podczas sesji tematów. Przede wszystkim powiedzieć trzeba dlatego, że Pana myśli i fantazje seksualne na temat terapeutki mają wpływ na to, jak przebiega terapia, na jej efektywność. A na pewno na efektach terapii najbardziej Panu zależy. Poza tym proszę nie obawiać się o terapeutkę oraz o to, jak zareaguje oraz co o Panu pomyśli. Na pewno nie pomyśli niczego złego. Terapeuci w trakcie szkoleń są przygotowywani i ćwiczeni w tym, jak radzić sobie w takich sytuacjach. Nabywają konkretną wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Bardzo ważne, żeby ten temat omówić podczas spotkania. Inaczej cały proces terapeutyczny nie będzie przebiegał w prawidłowy sposób. Widzę, że to dla Pana trudne. Zatem życzę odwagi.