Fantazje dotyczące psychoterapeutki

Witam. Od jakiegoś czasu chodzę na terapię. I mam takie pytanie. Jestem kobietą ale czasami myślę o swojej terapeutce, ze mi się podoba. Czy to jest normalne? Szukam podobieństwa czy to przeniesienie w terapii jakieś? Nie jestem w stanie powiedzieć o tym terapeutce rozmawiać o tym. Nie wiem jak .Ostatnio jestem bardzo pogubiona bo nie wiem co ogólnie czuje i to nie tylko do w/w osoby. Tylko sama błądzę w uczuciach o których nie potrafię mówić. Dziękuję

Dzień dobry!

Jest naturalnym elementem procesu terapeutycznego myślenie, fantazjowanie o swoim terapeucie. Czasami te myśli związane są z emocjami złości, niechęci, nienawiści - czasami z zauroczeniem, zachwytem, zazdrością czy zakochaniem.
Rozmowa o tym może być bardzo cenna i przełomowa. Z pewnością dla terapeuty nie będzie ani zaskakująca ani oburzająca.
Proszę zastanowić się, czy chciałaby Pani podzielić się swoimi myślami z terapeutką, jakie mogłyby być Pani korzyści z tego oraz kiedy nadejdzie właściwy dla Pani moment.

Pozdrawiam!