Uzależnienie od psychoterapeutki

Od roku chodzę w ramach nfz na terapię psychoanalityczną,leczę BDP.Terapeutka od początku wiedziała jak bardzo boje się że mnie zostawi,tak jak zrobiła to moja poprzednia terapeutka.Od początku uspakajala mnie żebym tym się nie martwiła.Ostatnio powiedziała mi ze odchodzi z poradni,moge oczywiście iść prywatnie do niej,ale mnie nie stać.Czy ona ma wobec mnie jakieś obowiązki,jak ja mogę teraz ufać komukolwiek,rozłozyła mnie psychicznie i zostawi samą

Witam,
rozumiem, ze konieczność rozstania z terapeutą może stanowić trudność i znaczne wyzwanie. Z Pani wypowiedzi wynika, że ciężko jest się pogodzić Pani z taką sytuacją. Należy jednak pamiętać, ze rozstania i poznawanie nowych osób jest naturalną częścią naszego codziennego funkcjonowania. Myślę, ze warto wykorzystać taką sytuację (w tych szczególnych i bezpiecznych warunkach) do nauczenia sie nowych sposobów radzenia sobie. Sugeruje aby spróbowała Pani porozmawiać ze swoją terapeutką na temat Pani obaw, trudności, tak aby udało sie wam ustalić najlepszy sposób rozwiązania tej sytuacji.
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Nie za bardzo rozumiem. Po roku terapii u terapeutki czuje się Pani "rozłożona"? Może warto zmienić terapeutkę, czasami jest to wręcz wskazane żeby nie uzależnić się od terapeuty.