Słomiany zapał do działania

witam,jestem 24letnią kobietą mój problem zatruwa mi życie,to jakby "słomiany zapał",mam plan/zadanie do wykonania ,ale dosłownie co 5min zmienia się moje nastawienie od "będzie dobrze" po "nigdy się nie uda,nie dam rady". Głównie jeśli chodzi o nowe sytuacje.To wzbudza we mnie silny niepokój,dezorganizuje mnie i blokuje.Te szybkie zmiany myślenia/nastawienia bardzo mnie męczą. Jak sobie pomóc?Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.

Witam, rozumiem, że taki rodzaj funkcjonowania, na zasadzie "startu i hamowania", może być męczący, dezorganizować oraz wprowadzać chaos i niepokój. Proszę pomyśleć nad podjęciem psychoterapii, podczas której będzie Pani mogła m.in. przyjrzeć się temu, co stoi za takim sposobem mierzenia się z nowymi sytuacjami i podejmowania wyzwań. Pozdrawiam Danuta Michalczyk