Brak akceptacji własnego wyglądu u 22-latka

Witam serdecznie.Mam problem, ponieważ od dłuszego czasu nie potrafię zakceptować swojego wyglądu.Bardzo dużo życia zabiera mi przeglądanie się w lustrze można nawet powiedzieć,że przeskakuje z jednego do drugiego.Bo wydaj mi się ,że moja twarz wygląda w jednym lepiej w drugim zaś gorzej.Cały czas szukam tej wewnętrznej akceptacji samego siebie,ale nie potrafię.Wszystko sobie wyolbrzymiam raz,że nos jest za duży a drugi raz ,że uszy za małe i cały czas czuje sie brzydki z tego powodu.Pomóżcie !

Witam, rozumiem, że proces w jakim się Pan znalazł może być wyczerpujący. Zastanawia mnie, co takiego zdarzyło się w Pana życiu, że kwestia wyglądu zaczęła tak Pana pochłaniać i nabrała takiego znaczenia. I w związku z tym, co ważnego/trudnego zeszło na plan dalszy (podejmowanie wyzwań? budowanie intymnej relacji? czy może zupełnie coś innego?). Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam Danuta Michalczyk

Witaj!

Uważam, że dobrym rozwiązaniem jest udanie się do terapeuty w celu zmiany poglądu na pewne sprawy. Uważam, że próżno szukać pomocy w internecie. Jest to problem delikatny i wymaga odpowiedniego podejścia.

Pozdrawiam serdecznie.
Zapraszam (do subskrybowania) bloga http://psychopedagog.eu