Brak akceptacji dziewczyny przez ojca chłopaka

Witam. Mam 28 lat i czuję się z tego tytułu w pełni dorosły poznałem dziewczynę ale mój ojciec jej nie akceptuje. Twierdzi że ma konkretne ważne powody aby martwić się o moją przyszłość. Ja uważam że to on jest nie normalny i ma chorobliwe podejście do wszystkich kobiet. Nie ułożyło się jemu w życiu i teraz wszystkie kobiety ocenia tą samą miarą. Odnoszę wrażenie że moja dziewczyna wolałaby żebym nie miał relacji z ojcem dla naszego dobra. Proszę o radę źle się z tym czuję on nas sam wychował.

Dzień dobry.

Jak sam Pan napisał, jest Pan już dorosły i to Pan odpowiada za swoje wybory. Bardzo prawdopodobne, że doświadczenia ojca miały wpływ na jego uogólniony pogląd na temat kobiet i w ten specyficzny sposób chciałby Pana uchronić przed ewentualnym rozczarowaniem i porażką w życiu osobistym. Z punktu widzenia Pańskiego ojca uwrażliwienie Pana na aspekt relacji damsko-męskich ma pełne uzasadnienie, a dowodem na to są jego życiowe przeżycia, skutkujące nieufnością do płci przeciwnej.
Nie wydaje się, by zerwanie czy "zawieszenie" relacji z ojcem było w powyższej sytuacji rozsądnym rozwiązaniem. Sugerowałbym po prostu spokojną rozmowę z tatą, przedstawienie swojego punktu widzenia i swoich odczuć. Można też dopytać o te "konkretne powody", które są przyczyną zmartwień ojca. Z drugiej strony, warto też bliżej pokazać tacie wasz związek i waszą relację, które mogą być przeciwwagą dla jego negatywnych nastawień. W tej sytuacji jednak nieodzowne wydawałoby się wsparcie Pana dziewczyny i jej przyjazna, a nie wroga postawa wobec Pańskiego ojca.

Sytuacja jest delikatna i wymaga sporej dawki wyczucia i cierpliwości z Pana strony.

Pozdrawiam i powodzenia.

jesli chce Pan, aby ulozylo sie Panu w zwiazku, to jedna z kardynalnych zasad jest szacunek i akceptacja rodzicow dokladnie takich, jacy sa (nie oplaca sie wiec "nie miec relacji z ojcem", ona zawsze bedzie, pytanie tylko jaka....a ta jakosc ma wplyw na to jakie zwiazki tworzymy...). a jednoczesnie jest Pan dorosly i ma Pam prawo zyc dokladnie tak, jak chce...tematem do pracy psychologicznej, jest tu radzenie sobie z wlasnymi emocjami... i przyjrzenie sie wlasnym mechanizmom zaspakajania potrzeb....pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza