Problemy dziewczyny z rodzicami

Moja dziewczyna ma taki problem z rodzicami ze czuje sie w domu jak niewolnik wszystko co zrobi jest zle i zawsze konczy sie to klotnia. Najwazniejszym problemem jej rodzicow sa problemy wlasnych znajomych. Gdy ona powiedziala ze sie wyprowadzi z domu to oni sie zaczeli smiac i powiedzieli ze ja znajda i wysla do domu dziecka. Ona ciagle to rozmysla i placze nie chcac wracac do domu z strachu przed klotnia o drobne szczegoly. Ciagle ma mysli o smierci twierdzac ze to zakonczy jej problemy.

Warto podpowiedzieć dziewczynie spotkanie z psychologiem. Jeśli jest w tak trudnej sytuacji, potrzebuje wsparcia. Także w relacji z psychologie będzie mogła przepracować trudne emocje i doświadczenia z dzieciństwa i relacji z rodzicami. Jeśli smutek i myśli o śmierci będą nadal bardzo intensywne, psycholog zdiagnozuje i skieruje w razie czego do lekarza psychiatry, by rozpocząć dodatkowo leczenie farmakologiczne.

Witam. Rozumiem, że dziewczyna jest niepełnoletnia i czuje się w relacji z rodzicami niekomfortowo i bezradnie. Warto, aby poszukała wsparcia dla siebie u psychologa. Jeśli dziewczyna doznaje lekceważenia i poniżenia ze strony rodziców, to ma prawo złożyć wniosek o znęcanie się psychiczne nad nią na policji. Uzyska też konkretną pomoc telefonując na Niebieska Linię. Powodzenia