Obsesyjne myśli o braku dziewictwa u dziewczyny

Witam. Jestem z dziewczyną od ponad 2 lat. Bardzo się kochamy. Nie daje mi spokoju tylko jedna rzecz. Mianowicie, to że ona miała już wcześniej partnera seksualnego. Ciężko mi, bo często o tym myślę i niestety wyobrażam sobie, że ona robiła z nim różne rzeczy. Uważam też, że dziewictwo jest jedną z ważniejszych cnót, a ona oddała ją komuś innemu. Ona jest moja pierwszą dziewczyną. Co powinienem w tej sytuacji zrobić, by o tym nie myśleć? Jak oswoić się z tą myślą, że nie jestem tym pierwszym?

Dzień dobry.

"Nie masz wpływu na przeszłość, lecz możesz kształtować przyszłość".

Wydaje się, że powyższy cytat jest już wystarczającą podpowiedzią, tym bardziej, że chyba sam Pan czuje, że rozliczanie partnerki z jej przeszłości (nie tylko seksualnej) nie jest zbyt rozsądne.
Jak rozumiem, kocha Pan swoją dziewczynę, więc traktuje Pan ją jako autonomiczną jednostkę, która, podobnie jak Pan, ma prawo samodzielnie decydować o swoich wyborach - nawet jeżeli w Pańskich oczach nie są one wyborami właściwymi. Tym samym, Pańska dziewczyna miała prawo w przeszłości być z tym, z kim być chciała, podobnie zresztą jak i Pan, przy czym, jak rozumiem, Pan z tego prawa po prostu nie skorzystał.

Skoro jednak fałd skórny ma dla Pana większe znaczenie, niż to, co Was łączy, warto powiedzieć dziewczynie o swoich uczuciach. Trzeba też powiedzieć, że pielęgnowanie zazdrości o byłych partnerów nie wróży również niczego dobrego dla związku i jego przyszłości.

Jeżeli argumenty logiczne nie są w stanie Pana przekonać, sugerowałbym konsultację z psychologiem, któremu mógłby Pan opisać swój problem.

Pozdrawiam.