Brak akceptacji światopoglądu

Byłem wielokrotnie krzywdzony psychicznie. Jestem nadal. Głównie przez bolesną wrażliwość i problemy wynikające z braku akceptacji mojego światopoglądu przez osoby trzecie. Ten światopogląd jest nieco skrajny, nie stąpa twardo po ziemi, a nawet buja w obłokach. Chcę w życiu osiągnąć wiele, ale na mojej drodze staje zaściankowość rodziny, rówieśników czy chociażby pracowników szkoły. Jestem mówcą, słuchacze przyjmują me poglądy, ale ostatecznie nie puszczają mnie wolno. Jedno życie - ufać sobie?

Każdy ma prawo do swoich poglądów, marzeń, każdy wyznacza swoje cele. Każdy przeżywa życie po swojemu i uczy się na własnych błędach. Każdy ma inne, niepowtarzalne predyspozycje, talenty, zamiłowania. Sukces osiągamy, gdy robimy coś, co naprawdę kochamy. Pisze Pan, że inni nie akceptują Pana poglądów. A czy Pan potrafi zaakceptować to, że inni mogą mieć prawo do własnych, sprzecznych z Pańskimi, poglądów i wcale nie musi to Panu zagrażać? Wkracza Pan w dorosłość i to Pan będzie pisać scenariusz własnego życia. Pana tożsamość dopiero się formuje. Proponuję, aby spróbował Pan przepracować targające Panem emocje i wątpliwości w procesie psychoterapii. 12-tygodniowe programy psychoterapii (indywidualnej lub grupowej) dostępne są w ramach funduszu.

Dzień Dobry Panu,

Wybrał Pan drogę "rzadziej wędrowaną i mniej uczęszczaną"..., czego Panu serdecznie gratuluję, choć wymaga to i będzie od Pana dużo odwagi i wychodzenia poza standardy i ramy...

Ma Pan prawo do własnych, zindywidualizowanych poglądów - nawet gdyby nie podobały się one Innym.

Ja Panu w tym kibicuję.

No cóż wielcy tego Świata również wędrowali samotnie i nie byli wcześniej rozumiani.

Życzę Panu tylko dobrych dla Pana wyborów,
Irena Mielnik-Madej