Jak pracować z psychoterapeutą?

Mam F42 i F41.2. Psychiatra od pięciu lat, dwie indywidualne terapie za mną w ciągu 4 lat, chyba nieudane, skoro idę po raz trzeci. Ale terapeuta jest fajny, otwieram się i czuję się dobrze. Niestety mam problem, otóż mój mąż nie radzi sobie z moimi zaburzeniami. Nie rozumie, że paraliżuje mnie lęk, boję się wychodzić z domu, czasem musze brać benzodiazepiny, mam okresy załamania i płaczu. W ostrej dyskusji zwyzywał mnie od powalonych, wariatów itd. Od tamtej pory kryję się. Chodzę na terapię, ale widze, że koszty mu przeszkadzają. Leki biorę kilka lat i też pretensje, dlaczego tak długo. Boję się skarżyć, cokolwiek mówić, jestem osamotniona i nie mogę z nim porozmawiać. Ma mnie i moich "F" dość, rozumiem... Ale tak się nie da żyć, że siedzimy razem w jednym domu, a ta sytuacja między nami na pewno nasila lęki, skoro się kryję i tłumię... Jakaś porada? Na terapii głównie pracujemy nad moimi emocjami... On na terapię nie pójdzie...

Dzień dobry,
może warto porozmawiać na ten temat podczas sesji? Psychoterapia w Pani przypadku może potrwać nawet kilka lat, dobrze więc gdyby mąż rozumiał specyfikę Pani dolegliwości i wspierał Panią w leczeniu. Może możliwe byłoby wspólne Państwa spotkanie z terapeutą lub lekarzem psychiatrą. Mam mało informacji, ale wydaje mi się, że "fajny" terapeuta mógł wzbudzić u męża poczucie zagrożenia i zazdrość. Czy są po temu powody? Pozdrawiam serdecznie :)