Czy wszystkie pierwsze spotkania z psychoterapeutą odbywają się według tego samego wzorca?

czy wszystkie pierwsze spotkania z psychoterapeutą odbywają się wg. tego samego wzorca czyli jalowa dyskusja koniecznośc zastosowania terapi reakcja pacjentów na terapię przedstawienie swoich pacjentów w sensie wzbudzenia u chorej osoby przekonania skuteczności terapeuty my czekamy cały czas na pomoc a tu jak u mechanika owszem naprawimy będzie kosztowało wychodzę z niczym widząc że przez rok lub mniej muszę wyłożyć 100 zł w tygodniu i wizyta na koniec 150 wychodzimy żona placze

Witam,
oczywiście są pewne różnice, ale jest też tak, że proces terapeutyczny nieco trwa i poprawa nie występuje od razu, jest natomiast trwalsza. Jeśli żona przechodzi taki okres w którym jest smutna i płacze, nie da się tego od razu niejako "zlikwidować" czy "usunąć", choć to sprawa dość oczywista, chciałabym to podkreślić, bo też takie rozwiązanie, w postaci "usunięcia" smutku, nie byłoby właściwe. Terapii polega raczej na nauczeniu się przeżywania smutku, zdrowego przeżywania smutku, takiego, który nie niszczy osoby. Zwykle też kilka pierwszych sesji to nawiązywanie relacji terapeutycznej, która jest podstawą efektywnej pracy. Oczywiście ważne jest żeby mieć do terapeuty zaufanie, chodzi o to, żeby żona miała zaufanie do terapeuty. Własnie do tego "służą" pierwsze spotkania. Choć zrozumiała jest dla mnie Pana lekka "niecierpliwość" w tym względzie, w końcu chodzi o bliską Panu osobę, jednak zalecałabym cierpliwość i zdanie się na intuicję żony w kwestii tego czy terapeuta jest dla niej odpowiedni. Pozdrawiam.

Witam. Terapia jest to proces pierwsze trzy- cztery spotkania służą do wzajemnego zapoznania się, zebrania informacji o problemie, żeby później można było zaproponować klientowi sposób i mniej więcej czas trwania spotkań. Watro wytrzymać dłużej niż pierwsze spotkanie. Pozdrawiam